sezení
LD Seating | jednací a konferenční křeslo Delta
sezení
VŠECHNA VIDEA
Sedací pytle
Ergonomické židle Therapia
Mechaniky otočných židlí a křesel
Sezení a teorie
Mýty a skutečnosti o sezení

Mechaniky otočných židlí a křesel

1. Mechaniky kancelářských židlí:
(Židlí nazýváme sedací nábytek s odděleným sedákem a opěrákem, které mohou vykonávat navzájem nezávislý, resp. závislý pohyb)

Kloubová mechanika M poskytuje uživateli dostatečný komfort při sezení. Aretačním prvkem umístěným v kloubu mechaniky si uživatel volí pevnou polohu opěráku nebo jeho volný pohyb. Mechanika M je ekonomickou volbou při současném zajištění možnosti správného sezení za pracovním stolem.

Mechanika kontakt permanent light CPL zajišťuje neustálý kontakt zad uživatele s opěrákem. Při uvolnění mechaniky se naklání opěrák, sedák zůstává ve vodorovné poloze. Tuhost lze nastavit podle hmotnosti uživatele cca od 40 do 120 kg. Pohyb opěráku lze zablokovat ve třech  polohách. Mechanika kontakt permanent light je dobrou volbou pro sezení za pracovním stolem.

Mechanika kontakt permanent CP zajišťuje neustálý kontakt zad uživatele s opěrákem. Při uvolnění mechaniky se naklání opěrák, sedák zůstává ve vodorovné poloze. Tuhost lze nastavit podle hmotnosti uživatele cca od 40 do 120 kg. Pohyb opěráku lze zablokovat v pěti polohách. Mechanika kontakt permanent je velmi dobrou volbou pro sezení za pracovním stolem.

Automatická mechanika AT patří k novinkám v oblasti mechanik otočných židlí a zajišťuje, podobně jako mechanika CP, neustálý kontakt zad uživatele s opěrákem. Mechaniku nelze blokovat v jednotlivých polohách, lze pouze nastavit maximální úhel náklonu opěráku. Největší předností této mechaniky je samočinné nastavení tuhosti podle skutečné hmotnosti uživatele. Proto je tento typ mechaniky vhodný zejména tam, kde jednu židli střídá několik uživatelů bez nutnosti neustálého nastavování. Mechanika AT je dobrou volbou pro dlouhodobé sezení za pracovním stolem.

Synchronní mechanika SY zajišťuje neustálý kontakt zad uživatele s opěrákem. Při uvolnění mechaniky se naklání sedák v synchronním pohybu s opěrákem v poměru 1:3. Tuhost lze nastavit podle hmotnosti uživatele cca od 40 do 120 kg. Pohyb opěráku lze zablokovat v pěti polohách. Synchronní mechanika je ideální volbou pro dlouhodobé sezení za pracovním stolem.

Synchronní mechanika TI patří k absolutní špičce v nabídce mechanik podporujících vyspělou ergonomii sezení. Mechanika zajišťuje neustálý kontakt zad uživatele s opěrákem. Při uvolnění mechaniky se naklání sedák v synchronním pohybu s opěrákem v poměru 1:3. Tuhost lze nastavit podle hmotnosti uživatele cca od 40 do 120 kg. Pohyb opěráku lze zablokovat v jedenácti polohách. Nastavení všech funkcí mechaniky probíhá pohodlně z pozice sedícího. Synchronní mechanika TI je tou nejlepší volbou pro dlouhodobé sezení za pracovním stolem.

Volitelné příslušenství synchronních mechanik SY a TI:

Nastavitelný hloubkový posuv sedáku P zajišťuje lepší individuální přizpůsobení sedícímu. Zároveň je doporučován tam, kde židli užívá více uživatelů výrazně rozdílných postav.

Nastavitelný nezávislý náklon sedáku N je určen pro uživatele, kteří jsou při sezení za pracovním stolem raději v mírném předklonu. Sedák je nastavitelný v úhlu 0° nebo -4°.

2. Mechaniky kancelářských křesel:
(Křeslem nazýváme sedací nábytek, kde sedák a opěrák tvoří jeden nedělitelný celek, tzv. korpus)

Houpací mechanika H je součástí židlí a křesel, kde sedák a opěrák tvoří jeden kompaktní celek. Výrazně předsunutým bodem otáčení je pro uživatele zajištěno velmi příjemné a pohodlné sezení. Náklon korpusu lze blokovat v pěti pozicích a tuhost nastavit dle hmotnosti uživatele cca od 40 do 120 kg. Součástí mechaniky je i ovládání výšky sezení.


Designová světla Moodoo

Prowork Therapia

Potřebujete poradit?

Moje židle - komfortní sezení i nakupování
MojeŽidle na Facebooku Konto Bariery APEK

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Prohlášení o ochraně osobních údajů | Mapa stránek (sitemap)

© 2008-2017 Adelon s.r.o. | všechna práva vyhrazena